ASPI Navigátor Zaměstnávání a pobyt cizinců

Unikátní formou grafického zobrazení vás spolehlivě provede stěžejními procesy zaměstnávání a otázkami pobytu cizinců v ČR

Přehledný a praktický průvodce přináší komplexně zpracované aktuální téma zaměstnávání cizinců v ČR, které s ohledem na poslední vývoj trhu práce nabývá na stále větší důležitosti pro firmy, HR oddělení a pracovní agentury.

  • ÚVODNÍ POSTUPY zasazují problematiku do celkového kontextu evropské a české legislativy, vysvětlují základní členění a systematiku.
  • NAVAZUJÍCÍ POSTUPY zpracovávají jednotlivé typy pobytových oprávnění za účelem výdělečné činnosti cizince na území ČR včetně nejčastější, tzv. zaměstnanecké karty. U každého typu pobytového oprávnění je popsán v chronologickém sledu celý správní proces – proces od podání žádosti až do vydání pobytového oprávnění – spolu s nutnými náležitostmi a lhůtami.

ASPI Navigátor Zaměstnávání a pobyt cizicnů

Proč používat ASPI Navigátor Zaměstnávání a pobyt cizinců

  • Ušetří čas díky rychlému vyhledání spolehlivého řešení, jak v konkrétní situaci postupovat.
  • Slouží jako praktický nástroj všechny zaměstnavatele, firmy a jejich personalisty a HR oddělení.
  • Propojen na aktuální předpisy – především zákon 326/1999 Sb., o pobytu cizinců na území České republiky a o změně některých zákonů, zákon  435/2004 Sb., o zaměstnanosti a na vybraná nařízení Rady EU.

Navigátor vás spolehlivě provede složitou problematikou

Pomůže vám vyhnout se nejčastějším chybám v problematických postupech – například:

  • Žádost o pracovní povolení pro cizince vyslané zahraničním zaměstnavatelem
  • Žádost o pracovní povolení ve specifických případech
  • Žádost o duální zaměstnaneckou kartu
  • Žádost o neduální zaměstnaneckou kartu

Odbornou kvalitu garantují autorky - konzultantky PwC Česká republika

JUDr. Daniela Murad ukončila v roce 2007 magisterské a v roce 2016 rigorózní studium na Právnické fakultě UK v Praze. V letech 2004–2005 absolvovala studium evropského práva na University of Limerick v Irsku. Už od dob studií se věnuje tématu migrace, uprchlictví, cizineckým otázkám a evropskému právu. Pracovala v Organizaci pro pomoc uprchlíkům, později jako právnička na Ministerstvu vnitra ČR, na odboru azylové a migrační politiky, oddělení koordinace schengenské spolupráce. V rámci této pozice měla na starosti otázky společné vízové politiky EU a zastupovala ČR na pracovní skupině VISA na Radě EU v Bruselu, zejména v období Předsednictví ČR v Radě EU. Od roku 2011 pracuje jako právní konzultant ve společnosti PwC Česká republika, s.r.o., v týmu Global Visa Solutions. Pravidelně přednáší pro vzdělávací společnosti a účastní se jiných fór zabývajících se otázkami pobytů cizinců v ČR nebo v Evropské unii.

Ing. Jana Zelová je absolventkou VŠE v Praze, oboru Mezinárodní evropská studia a diplomacie. Od roku 2007 pracuje pro společnost PwC Česká republika. Má letité zkušenosti v oblasti poskytování imigračního poradenství a pracovněprávních záležitostí při zaměstnávání cizinců v ČR a také při přidělování zaměstnanců českých firem do zahraničí. Specializuje se zejména na hledání optimálních řešení pro získání pracovníků ze zahraničí a následné vyřízení adekvátních povolení k pobytu a práci v České republice. Aktivně se zapojuje v rámci různých platforem do jednání s ministerstvy, obchodními komorami a profesními skupinami, jejichž cílem je zlepšení podnikatelského prostředí. Pravidelně přednáší pro vzdělávací společnosti a školí pracovníky z oblasti HR, účetnictví a financí v problematice zaměstnávání cizinců a povinností s tím souvisejících.
logo pwc

Aktuální počet komplexně zpracovaných postupů bude rozšířeno na celkových 20 postupů.

Cena ročního předplatného ASPI Navigátor Zaměstnávání a pobyt cizinců: 1 500 Kč bez DPH pro 1 uživatele. Pro více přístupů/licencí poskytujeme slevy.
Pro více informací a nabídku na míru kontaktujte obchodního poradce Wolters Kluwer
Kompletní nabídka ASPI Navigátor ZDE