Jak postupovat při přechodu z aplikace WK eReader na aplikaci Smarteca?

Aplikace Smarteca nahrazuje aplikaci WK eReader. Do aplikace Smarteca se můžete přihlásit stejnými přihlašovacími údaji, jako jste měli na aplikaci WK eReader a které rovněž používáte pro přihlášení na eShop (přihlašovací údaje jsou sdílené). Veškerý dříve zakoupený obsah máte připravený v aplikaci Smarteca. 

Níže jsou popsané nejčastěji objevující se situace, se kterými se  mohou uživatelé při přechodu na technologii Smarteca setkat. 

1) Nefunguje mi aplikace WK eReader

Nevidíte v aplikaci nově zakoupené e-knihy? Nemůžete se do aplikace přihlásit? Upozorňuje Vás aplikace na chybu při synchronizaci knihovny?

To je z důvodu, že společnost Wolters Kluwer přešla na platformu Smarteca a všechny e-knihy (včetně nově zakoupených) jsou k dispozici pouze na této platformě. Vaše přihlašovací údaje jsou stejné jako pro aplikaci WK eReader

Co je potřeba udělat?

  • Pokud jste používali aplikaci WK eReader pro Windows nebo MacOs, přejděte na stránky www.smarteca.cz a přihlašte se stejnými údaji, jako jste měli do aplikace WK eReader. Smarteca je dostupná jako webová aplikace. 
  • Pokud jste používali mobilní aplikaci WK eReader (iOS, Android), aktualizujte si ji na aplikaci Smarteca a přihlašte se do ní stejnými údaji, jako jste měli do aplikace WK eReader

Může se stát, že při prvním přihlášení do aplikace Smarteca neuvidíte e-knihy, které máte zakoupené. V tomto připadě se prosím odhlašte a znovu přihlašte do aplikace Smarteca. 


2) Zapomněl/a jsem své heslo do WK eReader a tudíž se nemohu přihlásit do aplikace Smarteca.

Vaše heslo je stejné, jako máte na našem eshopu. Pokud jste ho zapomněli, můžete si ho na  stránkách našeho eshopu resetovat. Klikněte v pravém horním rohu na odkaz "přihlášení" a poté v levém dolním rohu přihlašovacího okna naleznete odkaz "obnova hesla", pomocí kterého si nové heslo nastavíte.

 

3) Úspěšně jsem se přihlásil/a do aplikace Smarteca. Co mám udělat jako první?

Jako první krok po úspěšném přihlášení do aplikace doporučujeme stáhnout si e-knihy do off-line režimu. Tento krok vám umožní číst si publikaci i v případě, že budete později mimo internetové připojení (to platí i pro webovou aplikaci Smarteca). Publikaci si stáhnete následujícím způsobem. Kliknutí na symbol  Smarteca_offline verze e-knihy a poté na možnost "vytvořit offline verzi". 

Smarteca - vytvoření offline publikace_krok 1     Smarteca - vytvoření offline publikace_krok 2

 

Dále doporučujeme seznámit se s funkcionalitami aplikace, a to za pomocí odkazu vedle ikony Smarteca - tour "naučte se používat smartecu", který naleznete v pravém horním rohu aplikace ve webové verzi.

 

Nepovedlo se Vám zde nalézt řešení Vašeho problému? Podívejte se na seznam nejčastěji pokládaných otázek nebo nás kontaktujte pomocí emailu eknihy@wolterskluwer.cz, popř. na tel. čísle 246 040 400.